Prelegenci

Krystian Wesołowski

/ Prelegenci
Krystian Wesołowski
Szef zespołu sprzedaży Blue Media

Krystian Wesołowski jest związany z Grupą Blue Media od 2005 r. Obecnie jako Szef zespołu sprzedaży opiekuje się obszarem usług płatniczych. Wcześniej pracował na wielu stanowiskach kierowniczych, w tym jako Dyrektor Zarządzający spółki Blue Finance. Brał udział w opracowywaniu strategicznych projektów biznesowych Blue Media, m.in. internetowych doładowań telefonów na kartę, systemu szybkich międzybankowych przelewów BlueCash, pożyczek społecznościowych Kokos.pl czy platform transakcyjnych do sprzedaży ubezpieczeń.

W obszarze płatności koncentruje się na rozwijaniu usług typu „white label”, modernizacji rozwiązań dla platform open source, tworzeniem rozwiązań dla marketplace’ów oraz cyfryzacją usług związanych z pobieraniem opłat publiczno-prawnych. Obecnie współtworzy także strategię Blue Media związaną z obszarem nowych usług płatniczych PSD2, usług weryfikacji tożsamości i przekazywania danych w branży e-commerce.

Specjalista w zakresie strategii biznesowej, zarządzania zespołem, opracowywania modeli biznesowych, sprzedaży i zarządzania relacjami z klientami. Jako ekspert Blue Media publikuje artykuły i opracowania branżowe, a także wygłasza wykłady na konferencjach tematycznych poświęconych tematyce płatniczej, ubezpieczeniowej i ecommerce.

Jest absolwentem Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. Ukończył również studia podyplomowe z zakresu zarządzania projektami. Certyfikowany kierownik projektu w International Project Management Association. Zawodowo od początku swojej kariery koncentrował się na obsłudze klienta i sprzedaży. Prywatnie jest zapalonym majsterkowiczem, pasjonatem filmów i trekkingu